Címkék: mo | Szerző: Dzsala elnök | 11:32 am

Svédország 22, Hollandia 20, Magyarország 19 pontos, a svédek a hollandokkal játszanak.

Magyarország - Finnország

Mo.: Fülöp - Elek, Kravecz, Juhász, Pölöskei - Dzsudzsák, Kollát II., Vass, Gera - Rudolf, Póth.
Cserék: Köteles, Lipták, Horváth G., Laczkó, Németh K., Bodor, Bodnár.

11. perc: Rudolf nagy szólóját követően lőtt kapura, a finn kapus óriási vetődéssel szögletre tolta.
12. perc: Kollát II. Ahotól szerzett labdát erőszakosan a ifnn tizenhatosnál, ami után a földön maradt, kint kellett ápolni.
19. perc: Vass-Rudolf-Póth a labda útja, Póth Gerának passzolt, akinek kiflije fölészállt.
20. perc: Dzsdudzsák ugratta ki Póthot, akinek a kapus mellett elgurított labdjáa nem sokkal ment mellé.
21. perc: Kollát II. ugratta ki Póthot, aki hosszan tolta el a kapus mellett, mire lőni tudott, visszaért a kapus.
26. perc: így Hradecky induló lesz, mivel hőst csinálunk a finn kapus Hradeckyből. Póth közelről a kapusba lőtt.
33. perc: Végre! Dzsudzsák szabadrúgása átszállt a túloldalra, ahol a magányosan álló JUhász a kapuba fejelt. 1-0. Vuorinen 7-8 méterre volt Juhásztól.
35. perc: Pölöskei futott végig a jobb szélet, beadása után előbb Dzsudzsák majd Kollát II. találta el pár méterről a kapust.
37. perc: Pölöskei szerelte szépen a kitörni készülő Sjölundot.
41. perc: Dzsudzsák végigszelte az egész bal oldalt, a beadását Póth fölé fejelte.

Az első félidőben óriási fölényben játszottunk, a védőink nem csak stabilak, de elől aktívak is voltak. Póth viszont a többi támadóhoz hasonlóan rengeteg helyzetet hagyott ki. Mégis a megsérült Kollát II. helyére jött csak be Bodor a szünetben.

50. perc: Eremenko visszahúzta Vasst, sárga lap.
56. perc: Rudolf kapott szenzációs labdát, a kifutó kapus és a kapu fölött is átemelte. Kiegyenlítettebb lett a meccs.
57. perc: óriási kavarodás a magyar kapu előtt, háromszor is kapura lőhettek pár méterről, de megúsztuk.
66. perc: említésre is alig érdemes, Vass-Póth útvonal után Gera méterekkel gurított gyengén mellé.
68. perc: Rudolf indította a bal szélen Póthot, aki jó húszról mellégurított.
71. perc: Pölöskei rosszul helyezkedett, végül üggyel-bajjal szerelte Porokarat.
72. perc: Póthot senki sem támadta meg, hiába volt nála a labda, vagy 20-30 métert mehetett vele, majd éles szögből a 16-os oldalvonaláról bombagólt lőtt. 2-0.
77. perc: Póth fejelt fölé. Közben Elek és Rudolf helyére jött be Horváth G. és Németh K.
80. perc: egyre  szellősebb a finn védelem, sorra vezetjük rájuk alabdát, de mindent elpuskázunk.
83. perc: Németh lövését szögletre tolta Hradecky.
87. perc: teljesen kitámadnak a finnek, Sjölund lefordult Pölöskeiről, de a beadásnál Juhász mentett. A szügletet Kravecz fejelte ki.
89. perc: Kuqit ugartták ki, ő kicselezte Kraveczet, majd mellé lőtt.

10-1 volt a kapura tartó lövések száma, ez elmond mindent.

Mo.: Fülöp 7 - Elek 7 (Horváth G. 7), Kravecz 8, Juhász 9, Pölöskei 8 - Dzsudzsák 8, Kollát II. 7 (Bodor 7), Vass 7, Gera 7 - Rudolf 7 (Németh K. 7), Póth 8.
Svédország-Hollandia 1-1, így a svédek az elsők, mi a másodikok. Szlovákia lesz az ellenfél!